Operasyon

Azim, Hırs ve Liderlik!

BAT Türkiye olarak 2002 yılında, Tire, İzmir fabrikamızda üretim faaliyetlerimize başladık. 2010 yılında üretimimizi Samsun’da tek bir çatı altında birleştirerek daha modern ve yüksek kapasiteye sahip fabrikamıza taşıdık. BAT’nin globalde 45 fabrikası arasında 4. sırada yer alan Samsun fabrikamız, Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi (ENA)’nde ise 2.sırada bulunuyor.

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde konumlanan, 520 dönümlük arazi üzerine kurulu fabrikamızda, yaklaşık 950 çalışanımız ve iş ortaklarımız ile beraber 1.000’in üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz. İç pazarın yanı sıra, 2006 yılında başladığımız ihracat üretiminde, bugüne kadar 30’un üzerinde ülkeyi Samsun fabrikamızdan destekleyerek, sektörümüzde birçok defa ihracat rekorları elde ettik.

Üretim, Mühendislik, Kalite Güvence, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Planlama departmanlarının proaktif ve yenilikçi yaklaşımıyla fabrikamız, kalite stardartlarının çıtasını her geçen sene yükseltmeye devam ediyor. Üretim verimliliğimizi ve tedarik zinciri süreçlerimizin sürdürülebilirliğini arttırmak adına sürekli olarak yeni fırsatların peşinden koşuyoruz. 2014 yılı itibarıyla fabrikamızda uygulamaya başladağımız Entegre İş Sistemleri (IWS) sayesinde üstün kalite standartlarımızı korurken aynı zamanda da fabrikamızın verimliliğini büyük ölçüde arttırdık. Üretim verimliliğimizin artması ve bu doğrultuda atıklarımızın azalmasıyla birlikte büyük bir maliyet avantajı yakalarak operasyonel rekabet gücümüzü arttırmaya devam ediyoruz.

Neler yapacaksınız?

Operasyon fonksiyonlarımızın ana faaliyet alanları şu şekildedir:

Üretim

Üretim departmanı olarak ürün ve teknoloji arasındaki mükemmel dengeyi kurarak, kalite standartlarına uygunüretilmesinden sorumluyuz. Üretim planındaki talepleri zamanında ve doğru miktarda üreterek; ürünlerimizi hem iç hem de dış pazarlara tedarik ediyoruz. Bunu yaparken de kullandığımız modern üretim yönetim sistemleri ile kalite, verimlilik ve optimum maliyeti sağlamayı hedefliyoruz.

Tedarik Zinciri

İç ve dış pazarlarımızın tedarik zinciri süreci esnasında planlamadan lojistiğe kadar ürünün üretildiği andan müşterilerimize ulaştığı ana kadar her sürecin yönetiminden sorumluyuz. Fakat bizim odağımızda tek bir şey var: Üretimden müşteriye kadarki süreçte ürünlerimizin kalite standartlarına uygun ile güvenli, hijyenik ve aksamadan, erişilebilir olmasını sağlamak.

Tedarik Zinciri departmanımız altında 4 alt departman bulunuyor: Üretim Planlama, Depo ve Ülke İçi Sevkiyat Yönetimi, İhracat Hizmetleri ve Gümrük Süreçleri. Samsun Fabrikamız, Kafkaslar Tedarik Zinciri süreçlerinin de yönetim üssü konumunda….

Kalite Güvence

Kalite Güvence departmanı olarak global politikalar doğrultusunda ürün kalite standartlarının sürdürülebilirliğini hedefliyoruz.

Mühendislik

Üretimimizin sürdürülebilir olması için gerekli alt yapı, elektrik, tesisat, üretim sistemlerinin kurulumları ve bakımları gibi fabrikamızın sürekli ihtiyaç duyduğu hizmetleri sağlıyoruz. Aynı zamanda fabrikanın yatırım projelerinin hayata geçmesinden, ekiplerimiz için uygun çalışma ortamının yaratılmasından da sorumluyuz.

Ürün Geliştirme

Ürün geliştirme ekiplerimiz, ürünlerimizin kalite standartlarına uygun bir şekilde pazarda yer almasını sağlıyor.

Kurumsal Departmanlar

Samsun fabrikamızda ana operasyon departmanlarımızın yanı sıra kurumsal departmanlarımız olan İnsan Kaynakları(HR), Hukuk ve Kurumsal İlişkiler (LEX), Finans, Satın Alma ve Dijital İş Çözümleri (DBS) alanlarında da fırsatlar sizi bekliyor. Bu departmanlarımız, operasyonumuzun iş ajandasına kendi uzmanlık alanlarında katkı sağlıyor.

BAT’ye Ne Katacaksınız?

Azim, hırs ve liderlik. Bu özellikler operasyonda başarılı bir kariyerinizin olmasına destek olacak. Uzmanlık alanınız neresi olursa olsun, başlıca göreviniz işimiz için en iyi sonuçları üretmek.

BAT Size Ne Kazandıracak?

Üretimden kaliteye, tedarik zincirinden finansa kadar geniş bir yelpazede kariyer olanakları sunan Samsun operasyonumuz; çalışanlarımızın gelişimi adına gereken fırsatları gerek iş üstü görevler, projeler ve liderlerden koçlukla, gerek uluslararası deneyimlerle, gerekse de formal eğitimler ile sağlıyor.

Samsun operasyonumuzda başarıya ulaşabilir, kendi kariyer yolunuzu çizebilir ve çizdiğiniz bu yolda özgürce ilerleyebilirsiniz. Uluslararası alanda büyüyen ve gelişen BAT Türkiye, yalnızca ihracat ile diğer pazarları desteklemekle kalmayıp, yeteneklerine de birçok global rolde yer alma fırsatı sunuyor. BAT Samsun fabrikasında yetişmiş yeteneklerimiz, İngiltere’den Hollanda’ya, Polonya’dan Ortadoğu’ya pek çok BAT Operasyonunda global rolde görev alıyor.

Kariyer ve gelişim fırsatlarının yanı sıra sosyalleşme & dinlenme alanları, motivasyon etkinlikleri ve iyi yaşam aktiviteleri ile BAT Samsun fabrikası sosyal anlamda da ekiplerine adeta bir kampüs ortamı sağlıyor.

BAT Samsun Operasyon’una Kimler Başvurabilir?

BAT Samsun fabrikasında, gerek ana operasyonumuz, gerek Kurumsal departmanlar altında, aşağıdaki alanlarda kariyer fırsatlarını yakalayabilirsiniz:

  • Deneyimli Profesyoneller
  • BAT Yönetici Adayı Programı – Operasyon
  • Yeni Mezun Mühendislik Rolleri
  • Teknik Pozisyonlar (Teknisyen, Operatör, Üretim ve Depo Destek Çalışanları)
  • BATTERY Staj Programı ( Yalnızca 18 yaşını tamamlamış adaylar başvurabilir ) 

Samsun Hakkında

Samsun, Orta Karadeniz bölgesinde yer alan, 1.3 milyon nüfusuyla birlikte Türkiye’nin en büyük on altıncı şehri konumunda. Karadeniz Bölgesi'nin eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açılarından en gelişmiş şehri olan Samsun, kalkınmada birinci derecede öncelikli şehirler arasında yer alıyor. Şehirde 19 Mayıs Üniversitesi, özel ve devlete ait her seviyede eğitim kurumları, özel ve devlete ait birçok sağlık kurumu da bulunuyor.

Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip olan Samsun’da yürüyüş ve bisiklet parkurları, plaj voleybolu alanları, plajlar, su kayağı parkı birçok olanak mevcut.

Şehirde ise atlı binicilik spor kulübu, tenis kulübü, golf kulübü, yelken kulübü, trekking kulüpleri ve olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Samsun Opera ve Balesi ve Samsun Devlet Tiyatroları da sanat alanlarında faaliyetlerine aktif olarak devam ediyor.

Samsun’a Ulaşım

Samsun’a hava ve karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul, Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanları ile Samsun Çarşamba Havaalanı arasında her gün karşılıklı seferler mevcut.

İzmir Adnan Menderes, Bursa Yenişehir, Antalya Havalimanları arasında da haftanın belirli günlerinde düzenli uçak seferleri bulunuyor.

Samsun şehir merkezi ve BAT Samsun Fabrikası arası araçla yaklaşık 30 dakika!

Operasyon'daki departmanlarımızdaki açık pozisyonlar için: careers.bat.com .

max
large
medium
small
mobile