Üretimimiz

Türkiye’de üretimimizi gerçekleştirdiğimiz Samsun fabrikamızı ihracat üssü olarak konumlandırıyoruz.

BAT olarak Türkiye’deki faaliyetlerimize 2002 yılında İzmir’de bulunan Tire fabrikamızda başladık. Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirmelerinden biri olan Tekel özelleştirmesinin ardından 2010 yılında üretimimizi tek bir çatı altında birleştirerek daha modern teknolojiye ve yüksek kapasiteye sahip Samsun fabrikamıza taşıdık. BAT’nin globalde 45 fabrikası arasında 4.sırada yer alan Samsun fabrikamız, Avrupa Bölgesi’nde ise 2.sırada bulunuyor.

Türkiye’deki toplam yatırımı 2 milyar doları aşan BAT olarak, her sene ülkemizden 20’nin üzerinde ülkeye tütün ve tütün ürünleri ihracatı gerçekleştiriyoruz. 2006 yılında başladığımız ihracat faaliyetlerimizde bugüne kadar 30’un üzerinde ülkeyi Samsun fabrikamızdan destekleyerek, 2012, 2015,2018,2019 ve 2020 yıllarında sektörümüzde ihracat rekorları elde ettik.

Üretim, Mühendislik, Kalite Güvence, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Planlama departmanlarının proaktif ve yenilikçi yaklaşımıyla fabrikamız, kalite stardartlarının çıtasını her geçen sene yükseltmeye devam ediyor. Üretim verimliliğimizi ve tedarik zinciri süreçlerimizin sürdürülebilirliğini arttırmak adına sürekli olarak yeni fırsatların peşinden koşuyoruz. 2014 yılı itibarıyla fabrikamızda uygulamaya başladağımız Entegre İş Sistemleri (IWS) sayesinde üstün kalite standartlarımızı korurken aynı zamanda da fabrikamızın verimliliğini büyük ölçüde arttırdık. Üretim verimliliğimizin artması ve bu doğrultuda atıklarımızın azalmasıyla birlikte büyük bir maliyet avantajı yakalarak operasyonel rekabet gücümüzü arttırmaya devam ediyoruz.

max
large
medium
small
mobile