Erişebilirlik

 

Teknolojileri ve imkanları ne olursa olsun mümkün olan en geniş kullanıcı kitlesinin erişebildiği web siteleri sunma konusunda kararlıyız.

Bunu yapabilmek için mümkün olduğunca mevcut standartlara ve kılavuzlara bağlı kalarak web sitemizin erişilebilirliğini ve kullanılabilirliğini arttırmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Amacımız, World Wide Web Consortium  (W3C) Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzları (WCAG) 2.0 AA uyum düzeyine uymak. Bu kılavuzlarda engelli kişiler için web içeriğinin nasıl daha erişilebilir hale getirileceği açıklanıyor. Böylelikle, bu kılavuzlara uyumlı olarak herkes için internet ağı kullanımı daha yüksek hale geliyor.

Bu web sitesi, XHTML’ye ve Stil Şablonlarına (CSS) yönelik W3C standartlarına uyumlu kodlar kullanılarak hazırlanmıştır. Bu site mevcut tarayıcılarda doğru ve tutarlı şekilde görüntülenebilmektedir. Uygun XHTML / CSS kodunun kullanımı, gelecekteki tarayıcıların da siteyi doğru şekilde görüntüleyebileceği anlamına gelmektedir.

Sitemiz, tarayıcınızın komut dizilerini destekleyip desteklememesi fark etmeksizin çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
Web sitemize erişimi geliştirmek için sayfa düzeninin nispi boyutlandırılması, yüksek zıtlık seçenekleri ve içeriğe daha hızlı erişim sağlamak üzere menüleri atlama imkanı veren linkler gibi pek çok fonksiyon sağlanmıştır.

Mümkün olan her durumda kabul edilmiş erişilebilirlik ve kullanılabilirlik standartlarına bağlı kalsak da, özellikle kılavuzların halen gelişim aşamasında olduğu durumlarda web sitesinin tüm alanlarında bu standartlara bağlı kalmak her zaman mümkün olmamaktadır.

Kabul edilmiş erişilebilirlik kılavuzlarında ve standartlarında yapılan güncellemelere uygun olarak çözümlerimizi gözden geçirmeye devam etmekteyiz. Amacımız web sitemizin tüm alanlarını aynı genel erişilebilirlik düzeyine ulaştırmaktır.

Web sitemizi kullanırken herhangi bir zorluk yaşıyorsanız lütfen bizle iletişime geçin.

max
large
medium
small
mobile