british american tobacco turkiye - Sigarayı bırakmak mümkün mü?Sigarayı bırakmak zor olabilir. Ancak, sigarayı bırakmaya karar vermiş kullanıcıların, bırakmak için motivasyonları ve bırakabileceklerine dair inançları olduğu sürece bunu başarabileceklerini bilmelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Çoğu sigara kullanıcısının sigaraya bağımlı olduğu söylenir, çünkü hastalık risklerinin farkında oldukları halde sigara içmeye devam ederler ve bırakmanın zor olduğunu düşünürler.
 
Sigarayı bırakmanın zor olduğu yüzyıllardır biliniyor. İnsanların sigara bağımlısı olup olmadığına ilişkin uluslararası tanımlara göre –Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımları da buna dahildir– çoğu sigara kullanıcısının bağımlı olarak sınıflandırılması gerekmektedir.
  
Ancak, milyonlarca kişi herhangi bir tıbbi yardım almadan sigarayı bırakmış ve milyonlarca kişi de farklı sosyal normlara uygun olarak sigara içme sıklığını, yerini ve zamanını değiştirmiştir. Artık, İngiltere gibi bazı ülkelerde, sigarayı bırakanların sayısı içmeye devam edenlerin sayısına ulaşmıştır. 
  
Sigarayı bırakmaya yardımcı olacak “nikotin telafi terapisi” (bantlar ve çikletler) gibi pek çok yöntem önerilmektedir. Bütün bu yöntemler işe yarayabilir. Ancak, sigarayı bırakmak için en önemli ektenler, motivasyon ve bunu başarabileceğinize dair inancınızdır.

Son güncelleme tarihi: 22/07/2019 17:08:05 GMT