british american tobacco turkiye - Sigara tüketimi ile ilgiliBritish American Tobacco olarak, sigara içmenin riskli olduğunu kabul ediyoruz.

Amacımız, insanları sigara içmeye ikna etmek değil, sigara içmeyi tercih eden yetişkinlere kaliteli markalar sunmaktır. Sadece risklerin farkında olan yetişkinlerin sigara içmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Sigara kullanımı konusundaki düşüncelerimizi aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

British American Tobacco şirketler grubu, dünyanın her yerinden milyonlarca yetişkin sigara kullanıcısına hitap eden kaliteli ürünler üretmektedir. Sigara içme alışkanlığı, ciddi hastalıklara yakalanma riskini de içermektedir. Ayrıca, pek çok kişi için sigarayı bırakmanın güç olduğunu da bilmekteyiz.

Sigara içmek; akciğer kanseri, solunum yolları hastalığı, kalp hastalığı gibi ciddi ve ölümcül hastalıkların nedenlerinden biridir. Sigarayla bağlantılı riskler, büyük ölçüde epidemiyolojik (nüfus istatistiklerine dayalı) çalışmalarla tanımlanmıştır. Bu çalışmalar, hayatları boyunca sigara içen kişilerden oluşan gruplarda, sigara içmeyen kişilerden oluşan karşılaştırma gruplarına oranla belli hastalıkların çok daha sık görüldüğünü ortaya koymaktadır. Bu riskler, sigaraya daha erken bir yaşta başlayan, daha uzun süredir sigara içen ve bir günde içtiği sigara sayısı daha fazla olan gruplarda daha yüksek olabilir. Ancak bir kişinin daha az sigara içerek sigarayla bağlantılı bir hastalıktan kurtulup kurtulamayacağını veya tüm sigara içme davranışlarının, sağlık risklerinin önemli ölçüde artışıyla bağlantılı olup olmadığını gösteren bir istatistiki çalışma bulunmamaktadır.

Çalışmalar, ayrıca, sigarayla bağlantılı risklerden korunmanın tek yolunun hiç sigara içmemek olduğunu ve riskleri azaltmanın en iyi yolunun ise sigarayı bırakmak olduğunu da göstermektedir.


Son güncelleme tarihi: 22/07/2019 17:08:04 GMT