british american tobacco turkiye - Gümrük otoriteleri ile ılişkilerimizKaçak ve sahte sigara ticaretine açık sınırlar, bizim gibi faaliyet gösterdiği her ülkede yasalara uymaya büyük önem veren şirketler için ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Gümrük düzenlemelerinde tutarlılık ve şeffaflığı destekliyor ve devletlerden yasalara uyulmasını sağlama sorumluluklarını ciddiye almalarını istiyoruz.

Gümrüklerde yasalara uygunluk

British American Tobacco için hammaddelerin ve mamullerin ülkeler arasındaki ticareti çok önemlidir. Grup şirketlerimiz yılda binlerce ülkeler arası işlem gerçekleştirdiği için, bu tür işlemlerin etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamaya yönelik çabalar bizim için ticari açıdan büyük önem taşımaktadır.

Dolayısıyla, gümrüklerde yasalara uyulması ve gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması, bizim için en öncelikli konular arasında yer almaktadır. Grubumuz gümrük prosedürlerinin modernleştirilmesi ve ülkeler arası ticari işlemlerde bürokratik koşulların kolaylaştırılması yönündeki çabaları desteklemektedir.

Grubun tüm operasyonlarında, Global İhracat İlkelerimiz uyarınca, bütün ihracat işlemlerinin ihracatı yapan ülkenin yasalarına uygun olarak yürütülmesi, eksiksiz ve doğru bir şekilde belgelenmesi zorunludur. İhracat müdürlerimiz, ticaret ambargoları ve üçüncü şahısların para aklama ve dolandırıcılık girişimlerinin yanı sıra, gümrük yetkilileriyle sürekli işbirliği içinde çalışmayı da kapsayan çok çeşitli konularda yasalara uyma eğitimi almaktadırlar.

Dağıtımcılarımızı seçerken çok ayrıntılı prosedürler uygulamaktayız. Bize başvuran pek çok şirketten yalnızca standartlarımıza uygun olduğunu düşündüğümüz küçük bir kısmı kabul edilmektedir. Bizim ya da yasaların öngördüğü koşulları yerine getirmeyen dağıtımcılarla sözleşmelerimizi derhal feshetmekteyiz.


Son güncelleme tarihi: 22/07/2019 17:08:03 GMT