british american tobacco turkiye - British American Tobacco GroupDünyanın en büyük tütün şirketlerinden biri olan British American Tobacco Grubu olarak, 100 yılı aşkın süredir tütün sektöründe faaliyet gösteriyoruz.

Dünyanın en büyük tütün şirkelerinden biri olan British American Tobacco Grubu olarak, küresel çapta faaliyet gösterdiğimiz 200’ü aşkın pazarda, 200 farklı markamızın 50’den fazlasında lider konumda bulunuyoruz.

BAT Global olarak;

  1. Amerika Birleşik Devletleri
  2. Amerika Kıtası ve Sub-Sahara Afrika,
  3. Avrupa ve Kuzey Afrika,
  4. Asya ve Orta Doğu olmak üzere 4 bölgeden oluşuyoruz.

BAT olarak, 2017’de Amerika’nın en büyük ikinci tütün şirketi Reynolds’ın satın alımını tamamlamamızla dünyanın en büyük tütün şirketlerinden biri haline geldik. Bu anlaşma, halihazırda globalde son derece geniş ürün gamına ve başarıya sahip olan şirketimizin; potansiyel olarak riski azaltılmış ürünler kategorisinde de gücüne güç kattı.

British American Tobacco Grup olarak, 55 üretim tesisimizle 48 ülkede üretime devam ederken dünya çapında 55.000 kişiye istihdam sağlıyoruz. Grup bünyemizde 147 farklı ulustan çalışanımız bulunuyor. Dünya çapındaki iş gücü çeşitliliğimiz ve kültürel yapımızın yanı sıra kurumsal yapımız içerisinde her yerel şirketimiz kendi faaliyetleri için hareket özgürlüğüne ve sorumluluklara sahip. Kararlarımızı, ilkelerimizi, standartlarımızı ve stratejilerimizi mümkün olduğunca hissedarlarımızla birlikte, prensipler, standartlar, politikalar çerçevesinde ve yerel otoriteleri sürece dahil edilerek alıyoruz.


Son güncelleme tarihi: 02/07/2020 02:52:18 PM GMT