british american tobacco turkiye - Erişebilirlik  

Teknolojileri ve imkanları ne olursa olsun mümkün olan en geniş kullanıcı kitlesinin erişebildiği web siteleri sunma konusunda kararlıyız.

Bunu yapabilmek için mümkün olduğunca mevcut standartlara ve kılavuzlara bağlı kalmakta ve web sitemizin erişilebilirliğini ve kullanılabilirliğini arttırmak için çalışmaya devam etmekteyiz.

Amacımız, World Wide Web Consortium Yeni sayfa aç (W3C) Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzları (WCAG) 1.0 AA uyum düzeyine uymaktır. Bu kılavuzlarda engelli kişiler için web içeriğinin nasıl daha erişilebilir hale getirileceği açıklanmaktadır, bu kılavuzlara uyumun internet ağını herkes için daha kullanılır hale getirme olasılığı yüksektir.

Bu web sitesi, XHTML’ye ve Stil Şablonlarına (CSS) yönelik W3C standartlarına uyumlu kodlar kullanılarak hazırlanmıştır. Bu site mevcut tarayıcılarda doğru ve tutarlı şekilde görüntülenebilmektedir ve uygun XHTML / CSS kodunun kullanımı, gelecekteki tarayıcıların da siteyi doğru şekilde görüntüleyebileceği anlamına gelmektedir.

Sitemiz, tarayıcınızın komut dizilerini destekleyip desteklememesi fark etmeksizin çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Web sitemize erişimi geliştirmek için sayfa düzeninin nispi boyutlandırılması, yüksek zıtlık seçenekleri ve içeriğe daha hızlı erişim sağlamak üzere menüleri atlama imkanı veren linkler gibi pek çok fonksiyon sağlanmıştır. Yardım sayfamızda sunulan bu özellikler hakkında daha fazla bilgi bulunmaktadır.

Mümkün olan her durumda kabul edilmiş erişilebilirlik ve kullanılabilirlik standartlarına bağlı kalsak da, özellikle kılavuzların halen gelişim aşamasında olduğu durumlarda web sitesinin tüm alanlarında bu standartlara bağlı kalmak her zaman mümkün olmamaktadır.

Kabul edilmiş erişilebilirlik kılavuzlarında ve standartlarında yapılan güncellemelere uygun olarak çözümlerimizi gözden geçirmeye devam etmekteyiz. Amacımız web sitemizin tüm alanlarını aynı genel erişilebilirlik düzeyine ulaştırmaktır.

Web sitemizi kullanırken herhangi bir zorluk yaşıyorsanız bizle iletişime geçin.


Son güncelleme tarihi: 22/07/2019 17:08:13 GMT